Çin: Tiangong-1 Görsel Bir Şölen Yaratacak

Çin: Tiangong-1 Görsel Bir Şölen Yaratacak

Pekin yönetiminin geçtiğimiz aylarda kontrolü kaybettiği içi kimyasallar ile dolu olan Tiangong-1 yapay uydusu ile ilgili son dönemde ciddi krizler yaşanıyor. Yaşanan krizin nedeni ise Pekin yönetimi tarafından Tiangong-1 adlı uydunun kontrol edilememesi sonrasında kontrol çıkarak dünyaya doğru ilerlemesi.

Dünyaya düşmesi artık kesin olan Tiangong-1 uydusu ile ilgili olarak Avrupa Uzay Ajansı ve Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı NASA son dönemde oldukça fazla hızlı çalışmalar yürütüyor, hatta ABD Hava Kuvvetleri tarafından eğer ki ABD'nin üzerine düşecek olursa Tiangong-1 uydusunun hava savunma sistemleri tarafından vurulması dahi seçenekler arasında bulunuyor.

Sorumsuzluk Örneği! Çin'den Açıklama


Çin ise sorumsuz bir davranış gösterdiği bu konuda çalışmalar yaptıklarını ve Tiangong-1 uydusunun dünyaya düşerken yanacak olduğunu düşündüklerini ve herhangi bir hasar yaratmasını beklemediklerini iddia ediyor. Yanma sırasında görsel bir şölen yaratacak olduğunu iddia eden Çin yönetimi, ABD ve dünyanın bu konuda tepkisini çekiyor. Tarihte ilk kez bir ülkenin uydunun kontrolünü kaybederek dünyaya düşmesine neden olduğu tarihin tozlu sayfalarına şimdiden yazılmaya hazır.
Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2018, 22:22
YORUM EKLE