Türkiye Kadir Şeker'i Konuşuyor! İfadesi Ortaya Çıktı

Olay 5 Şubat günü Konya'da meydana geldi. Kütüphane'den eve dönen Kadir Şeker, parkta eşini döven Özgür Duran ile tartıştı. Tartışma'nın fiziki olarak kavgaya dönüşmesinden sonra yere düştükleri sırada Kadir Şeker'in elindeki bıçak Özgür Duran'ın kalbine saplandı. Olayda Şeker'in ifadesi ortaya çıktı.

Türkiye Kadir Şeker'i Konuşuyor! İfadesi Ortaya Çıktı

Konya'da 5 Şubat Çarşamba günü yaşanan olayda, Ayşe D. (35) sevgilisi Özgür Duran (32) tarafından bir parkta darp edilmesine sessiz kalmayan Kadir Şeker (20) olaya müdahale etti. Arbede sırasında Kadir'in elindeki bıçak saldırganın kalbine saplandı. Özgür Duran olay yerinde öldü. Olaya müdahale eden Kadir Şeker ise tutuklandı.

Kadir Şeker'in ifadesi ortaya çıktı.

Hürriyet gazetesinde yer alan ifadeye göre;

Kadir Şeker, “Yürüyüş yolumun üzerinde bir erkek şahsın kamelyanın tahta direklerini yumruklayarak bağırdığını duydum. Benim karnım açtı bu nedenle eve gitmek istedim, yine de tereddütte kalıp kadının ağlama sesine dayanamayıp yanlarına gittim. Adama ‘Abi ne yapıyorsun!’ dedim. Bana ‘S.. git başımdan ... veleti’ dedi. Ben ‘Ayıp değil mi, gücün kadına mı yetiyor’ dedim. Bunun üzerine ‘Senin belan olur seni bulurum, karım değil mi lan sana ne’ dedi. Bana bağırmaya ve küfürler etmeye devam etti. Bu hareketleri ve küfürlerine karşılık dayanamayıp şahsa doğru döndüm, iyice hırçınlaştı ve üstüme doğru koşmaya başladı, ilk önce sağ gözüme vurdu. Yüzüme sürekli vurduğunu hatırlıyorum. Yüzümü saklamak için ellerimi yüzüme doğru koydum. Ellerim dolandı. En son boğazıma yapıştı, ben geriye kaçmaya çalıştıkça boğazımı bırakmadı. Ciğerlerim acıdı, nefes alamadım. Cebimdeki bıçağa elim gitti. Bıçağı sağ elimle açtım. Geriye kaçmaya çalışırken, adam benim boğazımdan tutmaya devam etti. Geri giderken botumun topuğu takıldı. Yere sırt üstü düştüm, adam da yanıma doğru düştü. Tam olarak üstüme doğru düşmedi galiba öyle hatırlıyorum. Adam düşünce elimde acı hissettim. Kendimi yan taraftan çıkarttım ayağa kalktım, elimde ve bıçakta kan gördüm. Bıçağı kapatıp cebime koydum, oradan yürüyerek eve gittim, elimi tutmaktaydım. Geri dönüp bakmadım. Adamın ne halde olduğunu görmedim. Ben eve girince elimi saklayarak eve girdim. Üstümü değiştirip yatmaya çalıştığım esnada polisler geldi." şeklinde ifade verdi.

PARKDA KAVGA EDEN AYŞE D'NİN İFADESİ

Parkta dövülen Ayşe D. ise ifadesinde şunları söyledi:

“Özgür’e hitaben ‘Kadını neden rahatsız ediyorsun’ dedi. Özgür ‘Sana ne len o benim karım’ diye yanıtladı. Şahıs (Kadir) tekrar ‘O zaman niye bu kadar ağlatıyorsun’ dedi. Özgür ‘Sana ne len sana mı soracağım’ dedi. Bağrışma olduktan sonra ben aralarında herhangi bir arbede olmasın diye ‘Evet ablam benim eşim’ dedim. Çocuk elindeki bıçağı hafif hafif Özgür’e gösteriyordu.Özgür bıçağı görünce biraz daha fazla sinirlendi. Bir anda birbirlerine sarıldılar daha sonra Özgür çalıların üzerine sırt üstü düştü. Çocuk da yanına... Bayıldığını sandım, elime kan gelince bıçaklandığını anladım. Şahsın bıçak vurma anını görmedim. Şahsın ağladığımı duyup Özgür’ün bağırdığını duyunca yardım etme amacıyla bizim yanımıza geldiğini düşünüyorum.”

SOSYAL MEDYADA KAMPANYA

Kadir’in tutuklanması sosyal medyada da gündem oldu. "kadiricinadalet" adıyla hashtaq açıldı ve yüz binlerce destek mesajı gönderildi. Konya Barosu Başkanı Mustafa Aladağ da Hürriyet’ten Musa Kesler'e, “Bugün seminerimiz vardı. Özellikle genç avukat arkadaşlarımız bu konuyu gündeme getirdi. Gereken desteği vermek üzere pazartesi günü bir toplantı yapacağız ve nasıl bir yol izleneceğine karar vereceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2020, 18:59
YORUM EKLE