Samsun'da doktora darp

Samsun'da, hastasına öncelik isteyen bir şahıs çıkan tartışmada acil servis doktorunu darp etti.

Samsun'da doktora darp

Samsun eğitim ve araştırma hastanesin Acil Servis bölümünde meydana gelen olay saat 17.00 sularında yaşandı. İddialara göre baş ağrısı şikayeti ile gelen bir hasta kalabalığı görünce öncelik istedi. Böyle bir önceliğin yapılamayacağını belirten acil tıp asistanı Dr. Hüseyin Tufan Yanık ve hasta yakını arasında tartışma çıktı. Çıkan tartışmanın ardabeye dönüşmesinin ardından hasta yakının Dr. Hüseyin Tufan Yanık'ı yumruklumak sureti ile darp edildiği doktorun hemşiresinin ise taciz edildiği iddia edildi. Darp edilen D. Hüseyin Tufan Yanık darp raporu alarak kendisine saldıran ve darp eden hasta yakınından şikayetçi olduğu öğrenildi. Darp edilen Dr. Hüseyin Tufan Yanık bunu yapanlardan sonuna kadar şikayetçi olacağını belirtti.

Yaşadığı olayı anlatan genç Dr. Yanık, “Yoğunluktan dolayı bir arbede yaşandı. Hasta yakını hastasına gereksiz bir öncelik tanınmasını istedi. Biz de bunun mümkün olmayacağını belirttik. Bunun sonucunda da tahammül gösteremeyip bana saldırdılar. Hemşireme de tacizde bulundular. Başıma, alnıma yumruk attılar. Bunu yapanlardan sonuna kadar şikayetçiyim” dedi. 

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, tüm STK'ların sağlıkta şiddete karşı birlikte mücadele etmesi gerektiğini söyledi.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

İHA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 22:59
YORUM EKLE