İstanbul Küçükçekmece'de 5 yaşındaki kıza tecavüz edildiği iddiası ortalığı karıştırdı

İstanbul Küçükçekmece’de 5 yaşında olduğu açıklanan küçük kıza tecavüz edildiği iddia ediliyor. Tüm ayrıntıları haberimizde bulabilirsiniz...

22 Nisan 2019 tarihinde (dün) iğrenç bir olay yaşandığı iddia edildi. İstanbul'un Küçükçekmece ilçesine  bağlı Kanarya mahallesinde meydana geldiği ifade ediliyor.

Öğrenilen bilgilere göre yaşının 5 olduğu öğrenilen küçük kız çocuğu kimliği henüz bilinemeyen bir kişi tarafından cinsel istismara uğradıktan sonra kanlar içerisinde evinin önüne bırakıldığı öğrenildi.

Ailenin durumu fark etmesiyle beraber çocuklarını hastaneye götürdükleri ve hastanede tedavi altına alınan çocuğun yaşam mücadelesi verdiği iddia ediliyor.

Polis soruşturma başlatırken mahalle vatandaşları ise sokağa çıkarak yaşanan olayı protesto ediyorlar.

Edinilen bilgiye göre, Küçükçekmece Kanarya Mahallesi'nde bir kişinin küçük yaştaki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiası üzerine mahalleli sokağa döküldü. Kanarya Polis Merkezi önünde toplanan mahalle sakinleri konunun biran önce aydınlatması için yetkililerden yardım istedi. Öte yandan, cinsel istismara maruz kaldığı iddia edilen çocuğun yakınlarınca hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Çocuğun tedavisinin sürdüğü öğrenildi. 

Küçükçekmece Emniyet Müdürlüğü ekiplerince olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Bölgedeki güvenlik kamera görüntülerini inceleyen ekipler, mahalle sakinlerinin ifadelerine başvurdu. Şüpheli veya şüphelilerin yakalanması için geniş çaplı çalışma başlatıldı. 

Kanarya Polis Merkezi önünde toplanan birçok kişi, polisten şüphelinin bir an önce yakalanmasını istiyorlar...

HALK İSTİSMARA KARŞI AYAĞA KALKTI

İstismar haberi üzerine mahalle halkı ise ayağa kalktı. İstismarı protesto eden mahalle halkı için karakol önüne toplandı. Akşam boyunca kadınlar mahalle aralarında yürüyüş yaparak halkı tepki göstermeye çağırdı. İlerleyen saatlerde artan kalabalık karakol önüne gelerek protestoyu burada sürdürdü. Yanlarında getirdikleri tencere ve tavaları çalarak istismarı protesto eden mahalle halkı, tepkilerini ise sloganlara yansıttı. Polis karakol önünde toplanan yüzlerce kişiye dağılma çağrısı yaptı. Bu çağrıya tepki gösteren mahalle halkı eylemi yarın sürdürmek üzere evlerine dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 11:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
EMEL
EMEL - 1 yıl Önce

YAKALANSA NE OLACAK !İDAM KARARI NIN ÇIKMASI ICIN MEZARDAN OLULERIN CIKMASI GEREKIYOR?KIM NEYI,NEDEN BEKLIYOR.BU KADAR VATANDAS IDAM DIYE HAYKIRIRKEN KIMSE BU HAYKIRISI NEDEN DUYMUYOR,NEDEN GOZLER KÖR,KULAKLAR SAĞIR NEDENNNNN