Gaziantep'te dronelu uyuşturucu operasyonu

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde jandarma ekipleri havadan drone karadan ise dedektör köpekler ile uyuşturucu operasyonu gerçekleştirdi.

Gaziantep'te dronelu uyuşturucu operasyonu

Gaziantep'in islahiye ilçesinde jandarma ekipelerinin gerçekleştirdikleri uyuşturucu operasyonun da 6 şahıs gözaltına alınırken, 4'ü tuklandı. 

Alınan bilgiye göre İslahiye İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Gaziantep İl Jandarma ile ortaklaşa yürüttüğü istihbarat çalışmaları kapsamında. İlçede bulunan uyuturucu satıcılarına eş zamanlı bir operasyon gerçekleştirdi. Belirlenen hedeflere operasyon yapan ekipler havada drone ve karada ise dedöktör köpekleri kullandı. Operasyonda 781 gram uyuşturucu madde, 10 gram esrar, bir miktar uyuşturucu hap, 1 hassas terazi, 13 cep telefonu, 1 ruhsatsız tabanca ile 3 bin 884 lira ele geçirilirdi, 6 şüpheli de gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslar, İlçe Jandarma Komutanlığında ifadelerinin ardından İslahiye Adliyesine sevk edildi. Adliyeye sevk edilen şahıslarda M.Y., M.Ş., R.D. ve B.K. çıkarıldıkları mahkemece 'uyuşturucu madde imal ve ticareti yapmak’ suçlarından dolayı tutuklandı. Ö.A. ile Y.R.P. isimli iki şahıs ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Operasyon kapsamında şehir dışı oldukları belirlenen 2 şahsın ise yakalanması için geniş kapsamlı bir çalışma başlatıldığı bilgisi verildi. 

YORUM EKLE