Ehliyetsiz sürücü kovalamaca sonucunda yakayı ele verdi

25 kilometrelik kovalamaca sonunda Bolu TEM Otoyolunda ehliyetsiz araç kullandığı için polisten kaçan sürücü, otoyol trafiğe kapatılarak yakayı ele verdi.

Ehliyetsiz sürücü kovalamaca sonucunda yakayı ele verdi

25 kilometrelik kovalamacanın sonunda Bolu TEM Otoyolunda ehliyetsiz araç kullandığı için polisten kaçan sürücü, otoyol trafiğe kapatılarak yakalandı.

Alınan bilgiye göre, TEM Otoyolu İstanbul mevkiisinde seyir eden Batuhan K. hakimiyetindeki 06 FK 2305 plakalı otomobil, Çaydurt mevkiisinde trafik ekipleri tarafından kurulan kontrol noktasında ‘Dur’ ihtarına uymayarak kaçtı. Kaçan aracın yakalanması için seferber olan polis ekipleri, sürücünün izini kaybettirmek için Bolu Batı Gişeleri’nden D-100 Karayolu’na bağlanması ihtimaline karşı gişelerde tedbir aldı. Aracın Batı Gişeleri’ni geçmesinin sonrasında trafik ekipleri son çare olarak TEM Otoyolu İstanbul istikametinde bulunan Abant Kavşağı’nı trafiğe kapattı.

Yaklaşık 25 kilometre boyunda kaçan sürücü Abant Kavşağı’nda durdurularak yakalandı. Polis ekipleri araçtan indirdiği sürücünün üzerinde ve araçta arama yaptı. Araçtan indirilen sürücünün ehliyetsiz olduğu için kaçtığı belirtildi. Gözaltına alınan sürücü Batuhan K., ifadesi alınmak üzere emniyet müdürlüğüne sevk edildi. Sürücüye 4 bin 278 lira para cezası kesildiği öğrenildi.

YORUM EKLE