Bilecik'te dehşet saçan pitbull

Bilecik'te bir evde beslenen pitbull cinsi köpek yan evin bahçesine girerek kedi ve sahibine saldırdı.Olay da kedi can verirken, kadın köpeğin vahşetinden son anda kurtuldu.

Bilecik'te dehşet saçan pitbull

Bilecik'te dehşet saçan pitbull yan evin kedisini parçaladı.Kedinin sahibi kadın, kendini eve zor attı.

Bilecik merkez Cumhuriyet Mahallesi Akmescit Sokak’ta müstakil evde beslenen pitbull cinsi köpek, Havva D.'nin kedisini kovalayarak evin bahçesine girdi.Camdan içeri girmeye çalışan kediyi yakalayan köpek gelen sesler üzerine kapıya gelen sahibine de saldırdı.Kapıyı açar açmaz geri kapatan kadın, dehşet dolu anları cep telefonu ile kayda aldı.Köpek saldıracak birşey bulamayınca Havva D.'nin bahçesinde ki eşyaları parçaladı.

'Tehlikeli bir ırk' 

Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Nedret Avcı ihbar üzerine olay yerine intikal ederek telef olan kediyi aldıklarını köpeği ise baranağa götürdüklerini anlattı.Nedret Avcı,''Cumhuriyet Mahallesi’nden aldığımız ihbarla gittiğimizde bir pitbull cinsi köpek hem bir kediye hem de eve saldırmış. Bunlar tehlikeli bir ırk. Başıboş bırakmamak gerekiyor. Çocuklara zarar veriyorlar. Geçen hafta haberlerde izledik. Bir kız çocuğun derisini, kafatasını parçalamış. Bu köpekleri kapalı ortamda bağlı tutalım. Ağızlıksız gezdirmeyelim. Saldırgan köpeği barınağımıza aldık. Bundan sonraki yaşamını barınağımızda geçirecek.''  sözlerinin altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 16:51
YORUM EKLE