Belçika'da F-16 vuruldu

Belçika’da Florennes hava üssünde bir teknisyen bakımını yaptığı uçaktan yanlışlıkla yaptığı ateşleme sonucunda üstte bulunan bir F-16A uçağının tahrip olmasına sebep oldu.

Belçika'da F-16 vuruldu

Belçika’da Florennes  hava üssünde bir teknisyen bakımını gerçekleştirdiği uçaktan yanlışkla yaptığı ateşleme sonucunda bir F-16A uçağının tamamen tahrip olmasına bir diğerinin de zarar görmesine sebep oldu. 

Edinilen bilgiye göre Belçika Florennes hava üstünde bir teknisyenin yaptığı bakım çalıması sırasında, yanlışlıkla yaptığı ateşleme de hangarda park halinde bulunan 2 adat F-16A uçağı tahrip oldu. Ateşleme sonrasında üstte birden fazla patlamanın meydana geldiği bilgisi kaydedildi. Bu patlamalarda olay yerinde bulunan 2 kişi yaralandı, yaralılara olay yerinde ilk müdahalenin yapıldığı kaydedildi. Yapılan açıklamada birçok patlamanın olduğu ve siyah dumanların uzak mesafeden görüldüğü aktarıldı. Sivil itfaiyenin olay yerine giderek çıkan yangını kontrol altına aldığı ve bir ambulansında olay yerine sevk edildiği aktarıldı.

 Belçika Havacılık Güvenlik İdaresi olay hakkında soruşturma başlatıldığını belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 18:13
YORUM EKLE