Adnan Oktar şafak baskınıyla gözaltına alındı.

Adnan Oktar ve 235 kişi göz altına alındı. Adnan Oktar'ın mal varlığına el konulurken şirketlerine kayyum atandı.

Adnan Oktar şafak baskınıyla gözaltına alındı.

Suçlamalar

"Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması veya alıkonulması, siyasi ve askeri casusluk"

Gözaltına Alınan Adnan Oktar'ın Mal Varlığına El Konuldu

Son dakika! Bu sabah düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Adnan Oktar'ın mal varlığına el konularak şirketlerine kayyım atandı.Son dakika! Kamuoyunda 'Adnan Hoca' olarak bilinen Adnan Oktar ve grubuna İstanbul merkezli 4 ilde 120 adreste sabaha karşı dev operasyon başlatıldı. Hava destekli operasyonda Adnan Oktar ve çok sayıda kişi hakkında gözaltı kararı bulunuyor. Operasyon kapsamından Oktar'ın tüm mal varlıklarına el konulurken şirketlerine kayyum atandı.

"İNGİLİZLERİN DERİN DEVLETİNİN OYUNU HEPSİ YALAN"

İstanbul Çengelköy'deki evinde gözaltına alınmak istenen Adnan Oktar ve korumalarının polise direndikleri öğrenildi. Bölgeye özel harekat polisleri gönderildi.Saat 08:35 sıralarında Adnan Oktar da gözaltına alındı. Oktar, sağlık kontrolü için İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirildi. Oktar, hastaneye girdiği sırada "İngilizlerin oyunu. Hepsi yalan" dedi.

Ayrıca Adnan Oktar'ın canlı yayınlarını yapan A9 TV'ye de bu sabaha karşı operasyon düzenlendiği öğrenildi.Şu ana kadar 79 şüphelinin gözaltına alındığı operasyon kapsamında, çok sayıda adreste arama yapıldığı, aramalara polis helikopterinin ve deniz polisinin de destek verdiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 13:13

Bestami Çevik

YORUM EKLE